Marie Římanová


zahradní a krajinářská architektka
marie.rimanova@nap.cz

Vystudovala obor zahradní a krajinářská architektura a specializaci Socio-prostorové analýzy na univerzitě v Nizozemí. Absolvovala stáž u newyorské organizace PPS (Project for Public Spaces). V Nadaci Partnerství má na starosti vedení a koncepci programu Prostory. Zároveň se podílí na projektech a zakázkách Partnerství, o.p.s. Rozvíjí téma obnovy a tvorby veřejného prostoru na sídlišti v rámci grantového programu Nadace OKD Sídliště žije. Je spoluautorkou a editorkou publikace Prostory: průvodce tvorbou a obnovou veřejných prostranství a Revitalizace vnitrobloků: metodika k zapojení veřejnosti do plánovacích procesů.
 

Robert Sedlák


architekt a urbanista
robert.sedlak@nap.cz

Vystudoval brněnskou Fakultu architektury VUT, během praxe v architektonických ateliérech se soustředil především na problematiku veřejných prostorů jako na jedno z klíčových témat kvality městského života. V Kodani absolvoval stáž u světově uznávaného odborníka na veřejné prostory profesora Jana Gehla, v New Yorku u organizace PPS (Project for Public Spaces). Působí v Nadaci Partnerství a Partnerství, o.p.s jako konzultant utváření veřejných prostranství v měřítku místa i města. V roce 2011 se pod hlavičkou Nadace Partnerství podílel na organizaci uznávané mezinárodní konference Public Spaces – Living Places. Editoval české vydání knihy od Jana Gehla nazvané Města pro lidi.

Je radost být venku. Prohlížet si město pěšky nebo ze sedla kola, obejít obchůdky v naší čtvrti, vyjít si s dětmi k řece nebo na kopec za městem. Je to sen? Nebo plán?
 

Martin Nawrath


facilitátor, konzultant komunitního plánování
martin.nawrath@nap.cz

Působí v Nadaci Partnerství jako facilitátor, současně je také ředitelem Partnerství, o.p.s. Navrhuje postupy při zapojení veřejnosti do nejrůznějších projektů. Facilitoval už přes stovku setkání zaměřených zejména na revitalizaci veřejných prostranství a rozvoj obcí. Organizuje konference a semináře s tématem veřejných prostranství (např. mezinárodní konferenci Public Spaces – Living Places) a sám také školí. Nejúžasnější facilitaci zažil ve spolupráci s hudebníkem Vladimírem Mertou.  

Na facilitaci mě fascinuje ta proměna chaosu v řád. Nejasná přání a sny se v kotli emocí a názorů proměňují v něco, co dokáže lidi spojit a motivovat..
 

Tyto stránky provozuje Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz

 
Související aktivity Nadace Partnerství Mohlo by vás zajímat
   
Soutěž Cesty městy Otevřená zahrada Brno
Bezpečné cesty do škol Greenways
Soutěž Chceme být vidět Labská stezka
Zdravé stromy pro zítřek Moravské vinařské stezky
Anketa Strom roku Cyklisté vítáni
Evropský strom roku Festival otevřených sklepů
Soutěž pro vodu Cena Josefa Vavrouška
Škola pro udržitelný život  

 
Kontakt

Nadace Partnerství
Údolní 33, 602 00 Brno
[ zobrazit na mapě ]

tel.: +420 515 903 111
www.nadacepartnerstvi.cz
partnerstvi@nap.cz

> podrobnější kontakty
© 2022, Nadace Partnerství, všechna práva vyhrazena